Časté dotazy

Poprvé v ateliéru … Co si s sebou vzít?

Záleží na typu fotografií, zda máte zájem o rodinné focení, bussiness portrét, boudoir fotografii nebo speciální či kreativní focení. Obecně platí, že před každým focením s Vámi oblečení, průběh a podrobnosti ráda proberu telefonicky a zodpovím Vaše otázky také přes Messenger, Whatsapp apod. Pokud byste měli zájem o profesionální vizážistku, mohu Vám doporučit.

Fotografie si vybírám a nebo je vyberete Vy?

Pokud výběr svěříte mně, ráda nejlepší fotografie sama vyberu. Pokud máte zájem si z desítek nafocených fotografií vybrat, počítejte i s počtem 100 ks a více, z nichž budete doma u monitoru vybírat.  Z fotografií vytvářím náhledy. V tom případě potřebuji znát Vaši e-mailovou adresu, tedy do emailu Vám pošlu, odkaz na úložiště, kliknete a stáhnete náhledy do Vašeho počítače. Z náhledů si vyberete, napíšete mi vybraná čísla fotografií do e-mailu či přes Messenger a nebo do SMSky.
Fotografie sama netisknu, předávám v digitální formě v maximální (tiskové) kvalitě po zpracování ve formátu .jpg.

Jaké rekvizity máte v ateliéru?

Pro focení s malými dětmi mohu poskytnout plyšáky, hračky (některé retro kousky jako káču atd.)Pro dospělé mám k zapůjčení několik klobouků, námořnickou čepici, benátskou masku, umělé (ale krásné) květiny, látky, přehozy, v případě zájmu i nějaký kousek dámského oblečení, ale většinou si klientky nosí. Např. pro boudoir styl si dáme přinese několik kousků spodního prádla a ještě na místě vybereme to nejlepší. Pro lidi co máji rádi historické předměty mám několik starých fotoaparátů, starou techniku různého druhu atd…Fantazii se meze nekladou :).

Fotíte také venku?

Fotím jak v ateliéru (s profesionální osvětlovací technikou), tak v exteriéru, tedy ve venkovním prostředí. Může to být zámecký park, bývalé lázně, jezírko, industriální místa v opuštěné továrně, les a nebo podvečerní lampy blízkého města. To vše skutečně jen pár km od ateliéru mohu nabídnout!!!

Co je třeba vědět před focením venku?

Focení ve venkovním prostředí je náročnější na čas a je třeba nechat časovou rezervu a počítat s vyšší náročností focení i cenou. Ale stalo se, že jsem klientům, konkrétně mladé rodince, nabídla focení na třech místech a fotilo se dlouho, vznikla řada krásných vzpomínek. Místo focení závisí na roční době a tomu je vhodné i přizpůsobit světlo, aby nevznikaly ostré stíny atd. V parném letním dni je ideální focení hodinku před soumrakem atd. Proto s Vámi po telefonu ráda proberu Vaši představu, aby focení přineslo krásné a trvalé vzpomínky na jedinečné okamžiky.

V čem je vlastně výhoda ateliéru?

Používám profi zábleskovou techniku a ve spojení s plnoformátovou zrcadlovkou Nikon D850 a portrétním objektivem Vám mohu v ateliéru zaručit špičkové výsledky, co se týče prokreslení kůže a detailů, stejně jako vynikne  barevná hloubka fotografie. Mimo to je pro Vás prostředí ateliéru komornější, můžete se několikrát převléci do oblečení, v němž chcete být zvěčněni :). Židličky a křesílko, barová židlička také může být jedna z rekvizit. V tuto chvíli mám černé a bílé pozadí, stylovou postel, která může také měnit podle potahů svůj vzhled.
A na začátek a nebo nakonec  …Nachystám Vám kávu, čaj … :).

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram