Focení aktu a co je aktová fotografie

"Fotografie aktu je umělecký fotografický směr, jehož tématem je zobrazení zcela nahého akt nebo částečně odhaleného lidského těla (poloakt). Vychází z malby. Akt (fotografický anebo jiný) je sám o sobě zdrojem estetického zážitku pro vzdělaného diváka, ale také pomůckou pro všechny ostatní diváky, jak usměrnit vztahy k nahému tělu od vulgární sexuality k estetické reakci. Akt by měl ukázat, jak tělo opravdu vypadá z estetického hlediska, a přiblížit rozdíl mezi nahým tělem ve skutečnosti a jeho obrazem v umění" (citováno z české Wikipedie (k 1.1.2023).

K tématu aktové fotografie vás napadne pravděpodobně velké množství otázek. Pokud budu chtít (jako fotograf) fotit akt pro svůj účel, pro tvůrčí fotografii, vezmu si zkušenou modelku, které vysvětlím svůj záměr a domluvíme podrobnosti.

Pokud budete chtít aktové fotky nafotit Vy jako klient, pokusím se situaci zjednodušit tak, aby focení pro Vás bylo co nejpohodlnější a nejkomfortnější. Nejdříve zjistím, zda máte správnou představu o tom, co je aktová fotografie. Co byste od fotky vlastně chtěli, zda půjde o akt, poloakt nebo vlastně glamour fotky. Vysvětlíme si pojmy a především sladíme představy a očekávání :). Fotky chcete, Vy, klient, pro sebe a nebo jako dárek? Tím nevyzvídám, ale zpřesňuji blíže, jak mají fotky působit . Dále mě bude zajímat: zpestříme takové focení doplňky, rekvizitami a nebo půjde o čistý akt?

A jak vám focení zjednoduším a zpříjemním? Pokud není teplý letní podvečer a nenacházíme se daleko od civilizace, abychom fotili venku, jistě bude jednodušší takové focení zrealizovat v poklidu a komfortu vytápěného ateliéru, kde si odložíte, po celou dobu se můžete vidět a upravit v prostorném zrcadle, samozřejmě nabídnu nápoj a případně i hygienické zázemí je v dosahu. A focení proběhne na bílém, černém, případně jiném fotopozadí a nebo v boudoir stylu na posteli.

 

 

 

 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram