První focení v ateliéru aneb poprvé jako model/ka

 

Chcete se nechat vyfotit v ateliéru a nebo venku, v přírodě, zámeckém parku, kdekoliv, to je vám vlastně jedno, ale chcete krásné reprezentativní fotografie a jak na to?

Dokážu vám poradit a nezabere to ani mnoho času, jen je třeba před každým focením si popovídat a nebo napsat (můžete mi napsat do zprávy na můj Facebook nebo Instagram), ale nejradši budu, když mi potom stejně zavoláte :). Veškeré kontakty najdete zde na webu a nakonec stejně tak i na Facebooku "Fotograf Irena Mikešová" a na mém instagramu stejného názvu :).

Poradím vám, jak na to. Na focení je dobré přijít odpočatá, běžně nalíčená a s oblíbeným oblečením, v němž se cítítě nejen dobře, ale třeba i slavnostně či atraktivně. Jen džíny a tričko by nemuselo stačit. A co tedy s sebou? O to právě jde, to si musíme řici společně předem, jestli má být výsledkem business fotka, poslouží možná skvěle jednobarevná halenka, sukně nebo společenské kalhoty. Pokud chceme krásnou fotku pro partnera, bude to chtít něco rafinovanějšího a podle toho také volíme kousky oblečení s sebou, spodní prádlo, krajkové šaty, nebo jen lehký saténový župánek? Síťované punčochy a lodičky do barvy podtrhnou to, že chceme být sexy pro partnera a nebo jen pro sebe, pro vzpomínku.

Ať už se chcete fotkou prezentovat ve svém podnikání, zaměstnání, nebo chcete mít výjimečné fotografie k určité příležitosti, vždy jde svým způsobem o výjimečnou událost a tak chceme každá tak trochu vyniknout. Pokud si netroufáte nalíčení, mohu doporučit příjemnou profesionální vizážistku (12 km od ateliéru).

Nějak zapomínám na muže (jen zdánlivě) ... Tak s dovolením líčení vynecháme :D, ale ostatní platí velice podobně. Žánrů je mnoho, mužská postava, ale třeba i jen portrét krásně vyniknou v prostředí urbexu, tedy uvnitř již polorozpadlé budovy, kde proudí světlo a máme velký prostor pro hru světlo-stín. Ale to už bych odbíhala. Přípravu je skvělé probrat před focením, aby bylo možno dosáhnout perfektního výsledku.

Máme tedy místo, víme jak se nachystat a samozřejmě je nejlepší, když mi popíšete, co má být výsledkem, pošlete mi ukázku, co se vám líbí, k čemu bychom měli nebo mohli směřovat, co je a není reálné.

Dále je třeba vyjasnit si trochu předem přibližný počet fotek, počet oblečení, které prostřídáme, osobně bych určitě nedoporučovala na první focení více než 3 outfity, myslím, že i když si sbalíte více variant, což je jen dobře, postačí nám ve výsledku dva outfity.

V atelíéru (ale mohu vzít kamkoliv s sebou) mám v tutio chvíli řadu čelenek, korunek, doplňků i nějaké boty v případě nouze na zapůjčení, látky, oblečení. Ale co vám sluší a padne, to je nade vším. Každopádně můžeme focení posunout pomocí doplňků a například květin posunout tím správným směrem. Takové doplňky například v podobě rozsypaných růžových lístků může ozvláštnit i nejedno párové romantické focení.

Pokud přijde rodinka, dávám předem důraz na barevné sladění členů rodiny, pro děti mohu nabídnout na focení plyšáky a hračky, stačí říci :).

Ať už přijdete jako jednotlivci či v páru nebo ve větším počtu, budu se na vás moc těšit!

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram